Aktualności

/ Jak sprawdzić zadłużenie w BIG?

Jak sprawdzić zadłużenie w BIG?
2021-03-04

BIG, czyli Biuro Informacji Gospodarczej jest to instytucja, która gromadzi, przechowuje, a także udostępnia informacje o tym, jak osoby fizyczne i podmioty gospodarcze realizują swoje zobowiązania kredytowe, a także pozakredytowe. Informacje do BIG trafiają od podmiotów, które mają zawartą z nim umowę. Jak sprawdzić zadłużenie w BIG? Odpowiadamy!

BIG – jak sprawdzić zadłużenie?

By sprawdzić zadłużenie w BIG, musisz założyć konto na stronie BIG InfoMonitor. Biuro Informacji Gospodarczej prowadzi Rejestr Dłużników i przyjmuje, przechowuje oraz udostępnia informacje o przeterminowanym zadłużeniu osób, jak również firm, a także informacje o zobowiązaniach płaconych w terminie.

Konto w BIG

Podczas zakładania konta uzupełnij wszystkie wymagane informacje, a następnie kliknij w link aktywacyjny, który zostanie przesłany na podany przez Ciebie adres mailowy. Teraz możesz zalogować się na konto i wybrać rodzaj konta. Jeśli jesteś osobą prywatną, możesz korzystać wyłącznie z wersji płatnej. Konieczne będzie także uzupełnienie formularze danymi osobowymi. System będzie wymagał od Ciebie podania: imienia i nazwiska, obywatelstwa, dokumentu tożsamości wraz z serią i numerem, numeru PESEL, daty urodzenia, numeru telefonu oraz adresu zameldowania i adresu korespondencyjnego. By potwierdzić dane, wyślij do BIG skan lub zdjęcie swojego dowodu osobistego.

Teraz musisz zaczekać, aż Twoje konto zostanie zweryfikowane. Jeśli przejdziesz pozytywnie ten proces, bez problemu zalogujesz się na konto i pobierzesz raport. Bezpłatnie możesz sprawdzić go raz na pół roku, a jeśli chcesz to zrobić częściej, za każdy dodatkowy raport zapłacisz 6,50 zł.

Jak sprawdzić swoje zadłużenie w BIG?

Zakładając swoje konto w BIG InfoMonitor zyskasz możliwość wygodnego zarządzanie informacjami gospodarczymi. Będziesz także w stanie na bieżąco monitorować zmiany w Rejestrze BIG o kontrahentach. W systemie możesz bardzo szybko i wygodne generować oraz pobierać interesujące Cię raporty zarówno o przedsiębiorcach, jak i kontrahentach. Zweryfikujesz także siebie lub swoją firmę i dowiesz się, jak na Twoją sytuację wpłynęło na przykład przedawnienie długu u komornika czy też umorzenie długu. Warto również dodać, że BIG oferuje pomoc dla zadłużonych w formie edukacji na temat tego, jak nadmiernie się nie zadłużać.

Zadłużenie w BIG

Podsumowując, w BIG przedsiębiorca może sprawdzić dowolnego przedsiębiorcę, w tym siebie (bez ograniczeń), a także konsumenta (za jego pisemną zgodą). Natomiast konsument może sprawdzić dowolnego przedsiębiorcę (bez ograniczeń) oraz siebie (bezpłatnie raz na 6 miesięcy). Jednak nie może on sprawdzać innych konsumentów.

Zobacz także
element element
Aktualności
Copyright © Nowoczesne Centrum Antywindykacji
wiwi